Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że świat od prawie 2 miesięcy z rosnącym niepokojem śledzi informacje o koronawirusie, którego pierwszy przypadek odnotowano w mieście Wuhan w chińskiej prowincji Hubei na początku stycznia 2020 r. Z wypowiedzi Ministra Zdrowia, Pana Łukasza Szumowskiego z 27 lutego 2020 r. wynika, że pojawienie się wirusa w Polsce jest kwestią czasu. Gwałtownemu rozprzestrzenianiu się wirusa na kolejne kraje sprzyja rzecz jasna olbrzymia mobilność współczesnego człowieka, w tym transport lotniczy.

 

W celu zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa walki z zagrożeniami epidemicznymi wywołanymi koronawirusem, NASK S.A. we współpracy z firmą NTS ENGINEERING S.A. oferuje system dynamicznego pomiaru temperatury człowieka.

 

Oferowane rozwiązanie zapewnia wysoką wydajność (czas pomiaru 1 sek.) oraz niezbędne bezpieczeństwo związane z wyeliminowaniem konieczności wykonania pomiaru ręcznego temperatury u potencjalnego zarażonego. Jest rozwiązaniem idealnym w miejscach gdzie występują duże skupiska ludzi takich jak porty lotnicze, stacje metra czy dworce kolejowe.

 

Systemy termowizyjne oferowane przez NASK S.A. są dostępne w wariantach mobilnych i stacjonarnych. Poprzez platformę integrującą umożliwiają monitorowanie i agregację w czasie rzeczywistym danych tak z pojedynczego systemu, jak i systemów wdrożonych w wielu lokalizacjach. Tym samym mogą stać się także elementem ogólnokrajowego systemu monitoringu zagrożeń epidemicznych.

 

 

 

Więcej informacji nt. systemów termowizyjnych NASK S.A. znajdziesz tutaj.

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.