Tekst ukazał się w najnowszym, papierowym wydaniu „It w Administracji”.  Opierając się m.in. na analizach światowych firm, poruszono temat odpowiedzialności za cyberbezpieczeństwo w organizacji, świadomości cyfrowej zarządów i pracowników oraz kosztów potencjalnego  ataku cyberprzestępców.

„Jedynie w 18% firm dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji postrzegany jest przez zarząd jako jeden z liderów, a z drugiej strony 80 % wykazuje brak regularnego raportowania o stanie bezpieczeństwa organizacji. Praktycy od bezpieczeństwa wskazują, że o ile zarządy polskich firm znają już wartość, jaką generuje stosowanie nowych technologii i potrafią z powodzeniem wdrażać je do swojego biznesu, o tyle w dalszym ciągu nie doceniają wyzwań związanych z naruszeniami bezpieczeństwa towarzyszącemu tym technologiom”  - wskazuje autor, dodając rzecz ważną z naszego punktu widzenia, a niezrozumiałą dla bardzo wielu innych organizacji – „Inwestycji w cyberbezpieczeństwo nie widać z poziomu potencjalnego ich zwrotu i zysku organizacji. Nie widać … do czasu pierwszego incydentu, który będzie miał konkretny wymiar finansowy.  A najczęściej w zabezpieczeniu danych najsłabszym ogniwem jest człowiek.”

 

Zapraszamy do lektury.

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.