Aktualności


„Inwestycje w bezpieczeństwo są niewidoczne … do czasu.”

 Robert Baranowski - wiceprezes Zarządu NASK S.A. dla „IT w Administracji”.

Największa sprzedaż rozwiązań własnych w oparciu o technologie IBM Security (ESA).

„IBM Business Partner Academy”

Bezpieczne Data Center – dla nasK S.A. to najwyższy priorytet

Idziesz w „chmurę” … pamiętaj o bezpieczeństwie

Wezwanie do złożenia akcji w Spółce

Wezwanie do złożenia akcji w Spółce

Rada Nadzorcza NASK S.A. wybrała Prezesa Zarządu Spółki

Rada Nadzorcza NASK S.A. wybrała Prezesa Zarządu Spółki

Rada Nadzorcza NASK S.A. przyjęła rezygnację Prezesa Zarządu

Informujemy, że 14 stycznia br. Rada Nadzorcza spółki  NASK S.A. przyjęła rezygnację Pana Jarosława Tyca z funkcji Prezesa Zarządu NASK S.A. .

Pierwsze w Warszawie - tak bezpieczne - Data Center z certyfikatem bezpieczeństwa RATED-3.

Centrum Przetwarzania Danych NASK S.A DC Praga Pn. otrzymało, jako pierwsze w Warszawie, certyfikat Rated-3 wieńczący proces certyfikacji naszego obiektu na zgodność z wymaganiami ANSI/TIA-942-B:2017.

Szkolenia Security Awareness.

Bezpieczeństwo jest w Twoich rękach. Codziennie wykonujesz setki, jeśli nie tysiące operacji w Internecie. Praca zdalna spowodowała, że wielu z nas całkowicie przeniosło swoją komunikację do Sieci. Aktywność online przybliżyła nas do granicy gdzie bardzo łatwo stracić czujność i podstawowe odruchy ochrony bezpieczeństwa.

 

Ubezpieczenia cyber ryzyka ? Praktycznie tak.

Wojciech Wrzesień szef Działu Strategii i Rozwoju wziął udział w panelu dyskusyjnym „Ubezpieczenie cyber w praktyce – od zbadania potrzeb, po obsługę szkody”, który został zorganizowany przez PZU dla klientów. Kolejny, tym razem dla brokerów, odbędzie się 27 października.

24. edycja SECURE za nami

SECURE 2020 już za nami. Pierwsza edycja on-line pokazała, że mimo braku osobistych spotkań można z wielkim zaangażowaniem prezentować prawdziwie „sekjurowe” tematy, bez jakiejkolwiek straty merytorycznej.

Dodatkowe środki zapewniające bezpieczeństwo naszych Klientów

W trosce o nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo.

Bezpieczne, zdalne głosowanie i ankiety - teraz to możliwe !

System do zdalnego głosowania i przeprowadzania ankiet.

Rated-3 dla DC Praga Pn.

DC Praga Pn. NASK SA z certyfikacją Rated-3

Zabezpieczenie ciągłości świadczenia usług NASK S.A.

Systemy termowizyjne czyli zaawansowana technologia kontra koronawirus

W celu zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa walki z zagrożeniami epidemicznymi wywołanymi koronawirusem, NASK S.A. we współpracy z firmą NTS ENGINEERING S.A. oferuje system dynamicznego pomiaru temperatury człowieka.

Warsztaty KIKE-NASK SA czyli cyberbezpieczeństwo ludzkim głosem

13 lutego 2020 r. w siedzibie NASK SA w Warszawie odbyły się warsztaty dot. usług cyberbezpieczeństwa dla ISP będących członkami Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej. 

Minimalizacja zagrożeń cybernetycznych poprzez wdrożenie Ustawy o KSC

5 grudnia w Warszawie odbyło się kolejne już Śniadanie Technologiczne NASK SA

Skuteczna ochrona sieci OT

Warsztaty #NOZOMI odbyły się 3 grudnia w Warszawie

Umowa o współpracy NASK SA i KIKE

19 listopada 2019 r. w Łodzi uroczyście podpisano umowę o współpracy pomiędzy NASK SA a Krajową Izbą Komunikacji Ethernetowej. Umowę podczas pierwszego dnia XXV Konferencji KIKE podpisali Jarosław Tyc – Prezes Zarządu NASK SA oraz Karol Skupień – Prezes Zarządu KIKE.

DC Praga Pn. oficjalnie otwarte!

W dn. 25 września 2019 uroczyście ogłoszono otwarcie DC Praga Pn., najnowocześniejszego i najbezpieczniejszego Centrum przetwarzania danych NASK SA przy ul. 11 Listopada 23 w Warszawie.

Nasze Data Center gwarantuje bezpieczne i stabilne warunki środowiskowe

Wykorzystujemy redundantny system klimatyzacji precyzyjnej N+1,
wydzielone zimne i ciepłe korytarze.

Bezpieczeństwo na walizkach?

Bezpieczeństwo transakcji za pomocą kart płatniczych to temat porannej rozmowy w TVN24, gdzie w roli eksperta wystąpił Wojciech Wrzesień, kierownik Działu Strategii i Rozwoju NASK SA.

Jeszcze raz o bezpieczeństwie DC NASK SA

Nowe Centrum Przetwarzania Danych NASK SA zostało zaprojektowane i wybudowane w oparciu o najwyższe standardy ANSI-TIA-942-B. Umożliwia to uzyskanie certyfikacji Rated III.  Systemy infrastruktury pasywnej - obejmujące układy podtrzymania zasilania, klimatyzacji, systemu gaszenia oraz okablowania strukturalnego - spełniają wymagania i wytyczne dla poziomu certyfikacji Rated IV.

Superbezpieczne Data Center

Ten aspekt funkcjonowania nowej lokalizacji naszego Data Center był dla nas niezwykle ważny. Oczywiście, o bezpieczeństwie należy myśleć na różnych poziomach, i tak jest też w tym przypadku.

Nasze Data Center jest Green!

Ekologia to modne dziś słowo. Na szczęście dla niektórych oznacza też konkretne działania na rzecz środowiska.

NASK SA Centralnym Węzłem Zaufanym w prywatnych sieciach blockchain tworzonych razem z Atende

Atende SA podpisało umowę z NASK SA dotyczącą nawiązania współpracy w ramach oferowanego klientom rozwiązania opartego na technologii blockchain. Zgodnie z nowym porozumieniem, serwery NASK SA będą pełniły rolę Centralnego Węzła Zaufanego w prywatnych sieciach blockchain. NASK SA zamierza  także budować swoje własne produkty w oparciu o wspólne rozwiązanie w zakresie blockchain i oferować je klientom.

Przedstawiamy Data Center NASK SA

Jedno z najnowocześniejszych Data Center w Polsce

Łódzkie forum na temat bezpieczeństwa zakładów wydobywczych i energetycznych

To było drugie spotkanie poświęcone tematyce bezpieczeństwa w sektorze wydobywczym i energetycznym. NASK SA był partnerem wydarzenia, w którym udział wzięło około trzydziestu przedstawicieli firm zajmujących się wyżej wspomnianą branżą.

Śniadanie technologiczne w Gdańsku

Śniadanie technologiczne w Gdańsku było jednym z ostatnich spotkań  tego cyklu. 25 kwietnia spotkali się przedstawiciele firm objętych ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa z województwa pomorskiego.

NASK SA wśród organizatorów II Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wydobywczych i Wytwórczych Energii

II Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wydobywczych i Wytwórczych Energii rozpoczyna się 16 kwietnia  w Łodzi. NASK SA jest jednym z parterów organizujących spotkanie, obok m.in. PZU LAB i Polskiej Grupy Górniczej.

O cyberbezpieczeństwie na Dolnym Śląsku

10 kwietnia odbyło się kolejne ze śniadań technologicznych, podczas którego eksperci z NASK SA zapoznali przedstawicieli biznesu, administracji z wymogami ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

NASK SA wśród członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Mamy przyjemność poinformować, że uchwałą Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji z dnia 19 listopada 2018 roku, firma NASK SA została przyjęta w poczet członków Izby.

NASK SA na konferencji "Systemy Informatyczne w Energetyce" w Wiśle

Między innymi o rozwiązaniach technicznych i problemach związanych z zabezpieczaniem sieci IT i OT w energetyce dyskutowaliśmy podczas, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektryczne, XVII konferencji "Systemy Informatyczne w Energetyce", która odbyła się w Wiśle w dniach 20-23 listopada 2018 r.

NASK SA wśród organizatorów II Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego.

W dniu 10 stycznia, podczas II Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego, Bałtycki Port Nowych Technologii w Gdyni zgromadził około 140 osób świata biznesu, nauki i administracji.

Marek Zaliński, Członek Zarządu NASK SA, wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

Z wielką przyjemnością informujemy, że Marek Zaliński – członek Zarządu NASK SA, w dniu 24.01.2019 r. objął funkcję wiceprzewodniczącego Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.

W Gdańsku o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa

Ministerstwo Cyfryzacji przy udziale Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK) organizuje konferencję poświęconą ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Spotkanie odbędzie się na Politechnice Gdańskiej (7-8 lutego 2019).

Eksperci NASK SA o cyberbezpieczeństwie

Drugiego dnia konferencji organizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK) nasi eksperci wygłosili dwa wykłady. 8 lutego 2019 r. Wiesław Łodzikowski, Dyrektor Pionu Technologii NASK SA mówił o tym, jak się przygotować do wdrożenia Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, a Wojciech Wrzesień, Kierownik Działu Strategii i Rozwoju NASK SA opowiadał o Security Operation Center, usłudze oferowanej przez NASK SA, która jest skutecznym narzędziem ochrony infrastruktury IT i OT.

 

Dostosowanie operatorów usług kluczowych do wdrożenia wymogów ustawy o KSC.

20 lutego 2019 roku w centrali PZU w Warszawie, partnerzy strategiczni PZU LAB i NASK SA, podczas spotkania z przedstawicielami rynku ubezpieczeniowego, prezentowali wspólną, autorską ofertę nowej usługi biznesowej, której celem jest wsparcie Operatorów Usług Kluczowych przy wdrożeniu wymogów ustawy o KSC.

NASK SA na 11 Forum Gospodarczym Time

Dwudniowe spotkanie, które obyło się 4 i 5 marca 2019 r w Warszawie, jak zwykle przyciągnęło kilkaset osób. Przedstawiciele NASK SA oraz PIB NASK mieli swoje wystąpienia drugiego dnia spotkania. Wiesław Łodzikowski, Dyrektor Pionu Technologii NASK SA otworzył sesję III poświęconą cyberbezpieczeństwu wykładem pt. Wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem w łańcuchu dostaw. Co zrobić, aby ochronić się przed cyberatakami? Pod tym samym tytułem odbył się również panel dyskusyjny, który poprowadził Krzysztof Silicki, Wicedyrektor PIB NASK, a udział w nim wziął między innymi Juliusz Brzostek, Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK.

Śniadanie technologiczne w Poznaniu

Kolejne śniadanie technologiczne było sukcesem. W Poznaniu głównym organizatorem spotkania była Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy, która współpracuje z NASK SA przy wdrażaniu wymogów ustawy o KSC. 

II Kongres Kompetencji Cyfrowych w Tarnowie

16 marca 2019 r. uczestniczyliśmy w II Kongresie Kompetencji Cyfrowych w Tarnowie. Dyrektor NASK, prof. Jacek Leśkow, wygłosił wykład pt. „OSE i ekosystem cyfrowy w szkole”, po którym odbyła się dyskusja pod hasłem: OSE jako kręgosłup modernizacji polskiej szkoły – wyzwanie czy nieosiągalny cel?

Nowe obowiązki dla podmiotów w sektorze energetyki, ciepła, paliw i gazu w świetle dyrektywy NIS i ustawie o KSC.

Są zadania, których nie da się wykonać raz i o nich zapomnieć. Właśnie takie obowiązki nakłada na część organizacji ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Nie wystarczy jednorazowo wdrożyć zalecenia wynikające z ustawy, ale należy stale monitorować pewne procesy, stosować procedury, zgłaszać niepokojące incydenty. O tym, między innymi, mówili eksperci z NASK SA, Kancelarii Prawnej Piszcz i Wspólnicy oraz PZU LAB podczas szkolenia – konferencji, które odbyło się 27 marca w Warszawie

NASK SA uzyskał świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 9 listopada 2018 roku uzyskaliśmy świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego.

 

Secure 2018

Ponad 600 gości, 50 prelegentów, 20 wystawców, ponad 40 paneli i spotkań to najkrótszy bilans tegorocznego Secure’a.

Umowa z PZU LAB

NASK SA i PZU LAB SA podpisały umowę o współpracy umożliwiającą realizację wspólnych celów biznesowych i wzajemnego oferowania klientom nowych produktów.

III FORUM BEZPIECZEŃSTWA IT W ADMINISTRACJI

Prezentacja produktów NASK SA z grupy cyberbezpieczeństwa była głównym tematem wystąpienia Wojciecha Września podczas II Dnia konferencji. Honory gospodarza na stoisku firmowym pełniły Ewa Lisicka i Izabella Łapko z #NASKSAGdańsk.

Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa weszła w życie

Stworzenie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC) to cel ustawy, która . 28 sierpnia br. weszła w życie. Po raz pierwszy, powstaje system z jasnym przydziałem zadań i odpowiedzialności, który umożliwi sprawne działania na rzecz wykrywania, zapobiegania i minimalizowania skutków ataków naruszających cyberbezpieczeństwo RP.

Secure 2018

SECURE to wydarzenie, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu najważniejszych imprez związanych z tematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego. SECURE 2018 odbędzie się w terminie 23-24 października w Warszawie. Konferencja odbywa się zawsze w październiku danego roku, a od pierwszej edycji w 1996 r. jej organizatorami są NASK i działający w jego strukturach zespół CERT Polska. Wydarzenie adresowane jest do administratorów, członków zespołów bezpieczeństwa oraz praktyków z tej dziedziny.

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.