Limity na karcie, dokładne sprawdzenie bankomatu oraz zaklejenie kodu bezpieczeństwa. To tylko niektóre sposoby na bezpieczne płatności za granicą, o których mówił w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Wojciech Wrzesień z NASK SA. Secure and safe data.

 

Jak przygotować swoje konto przed wyjazdem za granicę, czego możemy żądać i oczekiwać od naszego banku, kiedy i w jaki sposób poinformować bank o możliwości używania karty w egzotycznych rejonach świata, to tylko niektóre rady jakie przekazał telewidzom.Wśród wielu praktycznych wskazówek, wskazał też kilka podstawowych sposobów, które pozwolą uniknąć ewentualnych kłopotów.

 

Numer wytłoczony na karcie, data ważności, imię i nazwisko oraz mały, prosty kod z tyłu karty (CVV/CVC). Proste zabezpieczenie w postaci zaklejenia tego kodu powoduje, że nie jesteśmy w stanie tej karty sczytać, na przykład przez kamery monitoringu.(…)
Jeśli mamy rzeczywiste podejrzenie, że padliśmy ofiarami oszustwa, to odpowiednio wczesne zgłoszenie pozwala bankowi uruchomić całą procedurę międzybankową, żeby taką złą transakcję wyśledzić” – powiedział Wojciech Wrzesień.

 

Materiał wideo zobaczysz tutaj.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej o innowacyjnych rozwiązaniach z obszaru cyberbezpieczeństwa dla biznesu i administracji publicznej oferowanych przez NASK SA.

 

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.