Cyfrowa Gmina – Wasze bezpieczeństwo w rękach profesjonalistów
Nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa zostało potwierdzone zaufaniem, jakim obdarzyli nas Klienci i Partnerzy. Świadczymy zaawansowane usługi bezpieczeństwa teleinformatycznego, kolokacji
i hostingu. Budujemy sieci korporacyjne.
Nasi inżynierowie, technicy i analitycy posiadają najwyższe kwalifikacje bezpieczeństwa teleinformatycznego (Cybersecurity)
poparte doświadczeniem i badaniami prowadzonymi przez Naukową Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy (NASK-PIB).
Audyt bezpieczeństwa jest czynnością kluczową.
Dzięki niemu sprawdzimy wszystkie słabe punkty Twojej sieci oraz zasobów teleinformatycznych, a to oznacza, że zwiększymy poziom ochrony infrastruktury Gminy.
Korzystaj z naszego Programu Poprawy Cyberbezpieczeństwa dla Gmin. Jest to kompleksowe rozwiązanie poprzez które gwarantujemy :
- Audyt, konsultacje i wsparcie przy tworzeniu programu poprawy cyberbezpieczeństwa
- Szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa
- Usługa monitorowania bezpieczeństwa na brzegu sieci jednostki – NanoSOC
- Ochrona końcówek EDR jako usługa – rozszerzenie NanoSOC
- Realizacja bezpiecznej sieci w oparciu sieci definiowane programowo SD-WAN
- Chmura Ncloud
- Hub dla logów i klaster usług cyberbezpieczestwa (NASKCyberHub)
Nasze działania pomogą również w racjonalnym, bezpiecznym wdrożeniu
i użytkowaniu systemu EZD.
Odpowiedni dobór komponentów bezpieczeństwa oraz sprzętu przeznaczonego dla Systemu, pozwoli urealnić wydatki
oraz zoptymalizuje korzystanie z niego. Tym samym zwiększy komfort pracy
i bezpieczeństwo, oraz poprawi jego użyteczność, przejrzystość operacji
i funkcjonalność.
Pierwszy krok Programu Poprawy Cyberbezpieczeństwa dla Gmin to ankieta określająca stan wyjściowy cyberbezpieczeństwa i cyfryzacji gminy. Stworzony na jej podstawie raport pozwala na przygotowanie odpowiedniego planu unowocześniania i poprawiania bezpieczeństwa.
Drugi krok to zaangażowanie wykwalifikowanego zespołu w realizację zaleceń wynikających z raportu. Podczas konsultacji zespół pomaga wprowadzić w życie zalecone zmiany, asystuje przy wyborze najlepszego dla gminy sprzętu, oprogramowania i przeprowadza szkolenia.
Trzeci krok to przeprowadzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa i analizy w celu wskazania przyszłych obszarów doskonalenia mechanizmów bezpieczeństwa dla gminy. Wypełnienie całego planu pozwoli na kompleksowe przygotowanie gminy do przystosowania się do szybkiego rozwoju oczekiwanych przez obywateli usług online z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa danych.
Lekceważąc zasady i procedury dotyczące cyberbezpieczeństwa możesz odpowiadać za utratę reputacji i zaufania obywateli oraz szkody moralne i materialne, spowodowane cyberatakiem.
Z odpowiedzialności nie zwalnia brak:
- Świadomości zagrożeń i niebezpieczeństw, na jakie narażeni są użytkownicy sieci oraz urządzeń i usług teleinformatycznych
- Umiejętności rozpoznawania i właściwego reagowania na zagrożenia, ze szczególnym naciskiem na informowanie o zdarzeniach i podejmowanie decyzji w sposób przemyślany, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa
- Umiejętności bezpieczne korzystania z nowoczesnych technologii w pracy
- Wiedzy i umiejętności dot. ochrony informacji i zabezpieczania środowiska pracy – poczucia indywidualnej odpowiedzialności za utrzymanie bezpieczeństwa informacji
Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej organizacji !
Pamiętaj !
- Utrata danych to straty finansowe
- Utrata danych to odpowiedzialność prawna
- Tracąc dane – tracisz wiarygodność
- Cyberatak to zagrożenie dla infrastruktury i ludzi
- Każdy odpowiada z bezpieczeństwo w organizacji
- Brak wiedzy nie usprawiedliwia błędów
- Najsłabszym ogniwem systemu bezpieczeństwa jest człowiek