Głównym celem działalności fundacji, której NASK SA jest aktywnym członkiem, jest wspieranie studentów i młodych naukowców w rozwijaniu wiedzy z zakresu telekomunikacji i radiokomunikacji oraz nowy technologii multimedialnych.

Wybór Marka Zalińskiego na wiceprzewodniczącego rady zbiegł się z inną ważną datą związaną z działalnością Fundacji. 13 stycznia 2000 roku odbyło się jej pierwsze posiedzenie, które zainicjowało prężną i niezwykle ważną działalność Fundacji. Jej najbardziej wymiernym efektem są liczne stypendia przyznawane w ramach programu stypendialnego dla przyszłych magistrów i  doktorów oraz na konkretne badania i opracowania. Fundacja włącza się też w organizację konferencji, konkursów, wspiera studencki ruch naukowy oraz promocję studiów technicznych. Zważywszy na wagę działalności, którą Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych pełni dla polskiej nauki, jesteśmy dumni, że jako NASK SA mamy tam swojego człowieka!

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.