Energetyka jest jedną z gałęzi, która wkrótce z ogromną dynamiką będzie czerpać z korzyści wynikających z wdrożenia nowych innowacyjnych technologii zabezpieczania sieci produkcyjnych.

W miarę jak sieci produkcyjne OT i systemy informatyczne IT stają się coraz bardziej połączone, technologie produkcyjne coraz częściej wykorzystują zalety pracy w sieci. Powyższe oznacza, że możliwości wystąpienia cyberprzestępczego ataku na sieć OT stają się coraz większe. W szczególności ataki na infrastrukturę krytyczną jaką jest między innymi infrastruktura energetyczna, mogą prowadzić do nieobliczalnych konsekwencji ekonomicznych oraz zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Na konferencji omawialiśmy z uczestnikami konferencji usługi NASK SA oparte na platformie NOZOMI, która umożliwi monitorowanie systemów i sieci OT.

NOZOMI to także potężne narzędzie do wizualizacji sieci i ich modelowania, wykrywania ryzyk i anomalii w systemach ICS, oceny podatności i prezentacji wyników oraz inwentaryzacji zasobów. 

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.