Ten dzień przyniósł wiele cennych informacji, doświadczeń i wymiany zdań w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
 
Podczas debaty poprowadzonej przez dr hab. Kamila Mroczkę poruszone zostały kwestie wykorzystania cyberataków w działaniach wojennych i hybrydowych, specyfiki zagrożeń w cyberprzestrzeni, a także, jak przeciwdziałać zagrożeniom na podstawie case studies z ataków na instytucje.
 
"Organizacje powinny dążyć do budowania kultury i standardów cyberbezpieczeństwa w ramach soft law oraz inwestować w cyber edukację pracowników w ramach działań prewencyjnych." - dr hab. MBA Kamil Mroczka.
 
W debacie w roli eksperta nie zabrakło także Pawła Szymczaka, Prezesa Zarządu NASK S.A., który miał okazję podzielenia się swoimi doświadczeniami w dziedzinie bezpieczeństwa.
 
„W dzisiejszych czasach cyberbezpieczeństwo powinno być priorytetem, a bagatelizowanie tej kwestii naraża instytucje, bez względu na jej wielkość czy profil, na ogromne straty. Inwestycja w działania zapewniające ochronę mogą pomóc w uniknięciu nieprzyjemnych konsekwencji udanego cyberataku.” – Paweł Szymczak, Prezes NASK S.A.
005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.