O ryzykach cybernetycznych mówi się coraz więcej, wciąż jednak krąży na ten temat wiele mitów i nieporozumień. Dlatego w październiku (20 i 27) PZU organizuje panele dyskusyjne pod wspólnym tytułem „Ubezpieczenie cyber w praktyce – od zbadania potrzeb, po obsługę szkody”.
Pierwszy z nich  skierowany był do klientów, a drugi będzie przeznaczony dla brokerów ubezpieczeniowych.

 

Panele są doskonałą okazją do poznania ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych, ale przede wszystkim do pogłębienia wiedzy na temat cyberincydentów z perspektywy obowiązujących przepisów prawa, technologii i procedur interwencyjnych.

 

Dla bardzo wielu przedsiębiorców ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych to tylko ochrona przed hakerami, skutkami złośliwego oprogramowania, wirusów i cyberterroryzmu oraz wszystko, co może się zdarzyć, gdy ktoś zaatakuje naszą sieć komputerową, system czy ogólnie rzecz ujmując przedsiębiorstwo – wyjaśnia Monika Ściuba, koordynator ds. underwritingu PZU SA. – Tymczasem ubezpieczenia od ryzyk cybernetycznych to między innymi reagowanie na incydent i zarządzanie nim czy nawet ubezpieczenie szkód rzeczowych – dodaje.

 

Wydarzenia objęła patronatem medialnym „Gazeta Ubezpieczeniowa”.
Dyskusje można oglądać zdalnie. Fotorelacja z wydarzenia ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” 9 listopada.

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.