W dn. 13 lutego 2020 r. w siedzibie NASK SA w Warszawie odbyły się warsztaty dot. usług cyberbezpieczeństwa dla ISP będących członkami Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele izby oraz ponad 50 właścicieli i pracowników ISP z całej Polski.

 

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się nie tylko z przykładami rzeczywistych ataków i zagrożeń, które dotknęły w ostatnich latach podmioty prywatne i publiczne w Polsce i na świecie, ale przede wszystkim z analizą konkretnych ataków i scenariuszy oczyma pracowników NASK SA Security Operations Center (NSOC). Zaprezentowano usługi ochrony sieci IT i OT oferowane przez NASK SA a oparte o działanie systemów i rozwiązań m.in. Fortinet i NOZOMI.

 

Filozofię NASK SA w zakresie cyberbezpieczeństwa można streścić słowami: nie ma rozwiązania uniwersalnego, które pasuje wszystkim. Z tego powodu przedstawione portfolio obejmowało rozwiązania adresowane do segmentu MŚP, dużych przedsiębiorstw państwowych i korporacji, w tym podmiotów podlegających ustawie o KSC.

 

W opinii Dyrektora Pionu Technologii Wiesława Łodzikowskiego, unikalne kompetencje i doświadczenie NASK SA w zakresie ochrony danych i zasobów krytycznych Klientów nie mają sobie równych w Polsce. Jest to efektem nie tylko synergii i współpracy na poziomie grupy NASK, w tym z Zespołem NIRT, ale co nie mniej ważne kompetencji zbudowanych dzięki zrealizowanym wdrożeniom.

 

Ważną częścią warsztatów była otwarta dyskusja nt. potrzeb ISP oraz ich Klientów w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz optymalnego dopasowania oferty NASK SA do wymagań tego segmentu.

 

Warsztaty były elementem operacjonalizacji współpracy NASK SA oraz Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej w zakresie usług cyberbezpieczeństwa zgodnie z podpisaną umową z listopada 2019 r.

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.